Dotknout se Afriky.

22. 5. 2009

Pořad Dotknout se Afriky byl velmi zajímavě koncipován. Prolínaly se v něm různé druhy informací her a námětů. Obrazek

V testu v poznávání zvířat mnoho dětí poznalo a zahanběně si muselo přiznat, jak málo toho ví o zvířatech. Určitě je to podnítí k tomu, aby si hledaly další informace. I nám, učitelkám, to přineslo podnět do dalších hodin a na činnost ve školní družině.

Hra, kdy děti stavěly cestu z masajské vesnice do školy nás zaujala svou originální novostí. Děti se u ní pobavily a zároveň odreagovaly. A co nás velmi potěšilo, samy si odpoledne připravily podobnou hru.

Obrazek                Obrazek

K Africe patří i tanec. Ani o ten jsme nebyli ochuzeni a náležitě si ho užili.Zvlášť, když se děvčata mohla obléknout do sukýnek a chlapci se ozdbobili náramky a maskami..

Došlo i na malování a výkresy dětských prací teď zdobí třídy a budou nám přednášku ještě dlouho připomínat.

Došlo i na umění. Mohli jsme si prohlédnout sošky z ebenového dřeva i obrázky afrických umělců, které se dětem velmi líbily.

Po celou dobu pořadu se díky střídání činností podařilo sl.Iloně Füzékové děti udržet v pozornosti a to si zaslouží velké ocenění, protože to vyžaduje velkou znalost práce s dětmi.

Náhledy fotografií ze složky Dotkni de Afriky 09.