Podzimní keramika 2010.

12. 11. 2010

Keramická dílnička v MŠk3.jpg

Dne 6.11. proběhla již tradičně v naší školce keramická dílnička. Zúčastnili se jí rodiče s dětmi z naší MŠ a také děti s rodiči z KHD( Klub handicapovaných dětí), dílnička byla rozdělena do dvou skupin. Tak jako pokaždé jsme u nás přivítali p. uč. Helenu Novotnou z MŠ z Prahy – Letňan, která již léta vede keramický kroužek v její domovské MŠ. Ta děti a jejich rodiče uvedla do práce s keramickou hlínou, a následného zdobení a barvení výrobku.Výběr možných námětů byl už ve vánočním stylu, ale vznikaly i výrobky dle fantasie a přinesených šablon dětí z domova. Hotové práce se musely odvézt do Prahy na glazuru a vypálení v keramické peci, a pak přivézt zpět do školky na Práchni. Všem se výrobky z keramické hlíny moc povedly a věříme, že děti se již svých „uměleckých děl“ nemohou dočkat.

k7.jpg