Pouštění draků

30. 9. 2008

V pondělí 29.9. se u Mariánského sloupu sešlo na prácheňské drakiádě mnoho dětí a rodičů.

Naše akce ,Obrazekpouštění draků, ale začala už ve škole. Protože dnešní děti znají většinou jenom draky kupované, vyrobila paní uč.Rumlenová se třeťáky a čtvrťáky alespoň jednoho papírového draka.

Počasí nám přálo, ale jen v jednom směru. Bylo hezky, ale,bohužel, moc nefoukalo. Přesto se ale každý drak dostal alespoň na chvilku na oblohu. Některým se podařilo vyletět i hodně vysoko, někteří vydrželi poletovat i dlouho. Potěšilo nás, že se zapojilo hodně rodičů a dětem pomáhali z plných sil.

Někteří pojali pouštění Obrazekdraků jako rodinnou prestiž a děti k drakům moc nepustili.

Zavítal mezi nás i hejtman libereckého kraje, pan Skokan. I on s dětmi pouštěl draky a moc mu děkujeme za plný košík dárečků, které dětem přinesl.

Dostali jsme připomínku od některých účastníků: abychom termín akce posunuli zase na říjen, kdy vítr určitě bude. No, zkusíme to. Jen aby nám děti neodfoukl vítr a draci nepoletovali mezi sněhovými vločkami nebo dešťovými kapkami.

V každém případě se už těšíme na příští rok a na opět velkou účast.Obrazek

Náhledy fotografií ze složky Drakiada 08