Jdi na obsah Jdi na menu

Přednáška PhDr. V.Jindry.

12. 6. 2014

15.jpg

 

V úterý 10.6. 14 se ve škole na Práchni uskutečnila  přednáška PhDr. Vladislava  Jindry, která byla zaměřena na historii Práchně a prácheňské školy.  Tato škola letos slaví  tři významná výročí : 230 let Veřejné školy na Práchni, 120 let nové budovy školy a 95 let od založení České školy na Práchni. I když venku i ve třídě školy, kde se přednáška konala, panovalo veliké teplo a dusno, posluchači tyto nepříznivé okolnosti nevnímali. Přednáška byla velmi zajímavá a poutavá.
Pozvání přijalo i několik pedagogů, kteří ve škole na Práchni dříve působili. Po ukončení přednášky       i oni vystoupili a podělili se s posluchači o zážitky spojené s prácheňskou školou. Před i po přednášce bylo možno prohlédnout si dobové fotografie a dokumenty.
Děkujeme všem, kteří se této akce  zúčastnili a  strávili  zajímavé odpoledne.
Děkujeme i lidem, kteří nám zapůjčili  historické  materiály. Možnost prohlédnout si tyto dobové fotografie a dokumenty  bude  ještě v sobotu  14.6. 14, kdy se na školní zahradě na Práchni koná slavnost věnovaná výročí školy.

3.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář